VIDEO Bogdan Stancu, golgheterul campionatului din Turcia, a ajuns la 11 goluri pentru Genclerbirligi

Fotbalistul echipei Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a marcat un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-2 (0-1), în faţa formaţiei Sivasspor, aflată pe primul loc al clasamentului, în etapa a XVI-a a campionatului Turciei. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7, scrie News.ro. Stancu, care a jucat tot meciul, a împins în plasă mingea centrată de Sefa Yilmaz, în minutul 56, la golul de 1-1, după ce Arouna Kone a deschis scorul, în minutul 24. Al doilea gol al gazdelor a fost reuşit de Floyd Ayite, în minutul 58,..