BREAKING NEWS

VIDEO Borussia Dortmund, egal cu Paderborn după ce a fost condusă cu 3-0 la pauză

Borussia Dortmund și Paderborn au remizat, vineri seara, pe Stadionul "Signal Iduna Park", scor 3-3, în runda cu numărul 12 din prima ligă germană. Nou-promovata a condus cu 3-0 la pauză, însă nu a reușit să obțină a doua victorie din acest sezon, scrie Mediafax. Paderborn, care venea după două înfrângeri consecutive, a avut o primă repriză excelentă. Atacantul Streli Mamba a punctat în minutul 5, respectiv 37, după două demarcări excelente care au surprins defensiva celor de la Borussia Dortmund. Scorul pauzei a fost stabilit de Gerrit Holtmann, în minutul 43, după o cursă în flancul stâng. Lucien Favre, antrenorul Borussiei, a epuizat toate schimbările încă de la pauză, introducându-i pe Brandt, Hazard și Hakimi. Ultimul și-a făcut simțită prezența imediat, oferind o pasă de gol lui Sancho, în minutul 47. În ultimele 10 minute ale meciului, Borussia Dortmund a obținut o ..