VIDEO Borussia Dortmund profită de remizele adversarelor și urcă în clasament (1-0 vs Monchengladbach)

Borussia Dortmund a învins cu 1-0, pe teren propriu, liderul Borussia Monchengladbach, în runda a opta din Bundesliga. Galben-negrii au urcat pe locul al patrulea în clasament, după ce Bayern Munchen, Wolfsburg și Leipzig au reușit doar rezultate de egalitate. Marco Reus a înscris singurul gol al partidei de pe Westfalenstadion. Același Reus a fost surprins în ofsaid de două ori: în minutul 35 (la începutul fazei în urma căreia Thorgan Hazard a trimis mingea în poartă) și în minutul 85 (când se afla în fața lui Sommer la șutul lui Brandt, mingea oprindu-se de asemenea în plasă). Ambele goluri au fost anulate după consultarea VAR-ul..