VIDEO Cagliari, victorie spectaculoasă cu Sampdoria după ce a fost condusă cu 3-1

Cagliari și Sampdoria au oferit o partidă cu multe goluri, în etapa a 14-a din Serie A. Oaspeții au condus cu 3-1, dar au plecat fără niciun punct de pe Sardegna Arena. Cagliari a revenit spectaculos și s-a impus cu 4-3. Sampdoria a condus cu 2-0, grație golurilor marcate de Quagliarella (30 - penalty) şi Ramirez (52). Nainggolan a redus din diferență în minutul 69, dar oaspeții au mai punctat încă o dată, după doar un minut, prin Quagliarella. Joao Pedro a reușit dubla în doar două minute (74 și 76) și a egalat situația pe tabelă. Golul victoriei a fost semnat de Cerri, în minutul 90..