​​VIDEO Chelsea, învinsă acasă de Bournemouth / Remiză pentru Leicester (Rezultatele zilei)

​Formația Chelsea Londra, proaspăt calificată în optimile Champions League, a fost învinsă acasă de Bournemouth, scor 1-0, în etapa a 17-a din Premier League. Tot sâmbătă, seria de opt victorii consecutive a celor de la Leicester (formație clasată pe locul al doilea în campionatul englez) a fost oprită de Norwich, scor 1-1. Gosling a înscris golul victoriei celor de la Bournemouth în minutul 84. Vezi aici reușita. Finlandezul Pukki a deschis scorul pentru Norwich în minutul 26, în timp ce portarul Krul nu a reușit să respingă o lovitură de la cap la un corner și a trimis mingea în propria ..