VIDEO Chelsea - Manchester United 0-2 / Echipa lui Frank Lampard a avut două goluri anulate

Manchester United a învins-o din nou pe Chelsea, pentru a treia oară în acest sezon. "Diavolii" s-au impus cu 2-0 pe Stamford Bridge într-un meci în care londonezii au avut două goluri anulate (etapa 26 din Premier League). Manchester United a câștigat grație golurilor marcate de Anthony Martial (45) şi Harry Maguire (66). Londonezii au înscris și ei de două ori, dar niciun gol nu a fost validat după ce centralul Anthony Taylor a apelat la arbitrajul video. În minutul 56, reușita lui Kurt Zouma a fost anulată din cauza unui fault, iar un gol marcat de Giroud în minutul 77 nu a fost vali..