​VIDEO CM Rugby: Noua Zeelandă vs Namibia 71-9 / Franța și-a asigurat prezența în sferturi după 23-21 vs Tonga

Noua Zeelandă, campioana mondială en titre, a învins selecţionata Namibiei cu scorul de 71-9 (24-9), duminică la Tokyo, în cadrul grupei B a Cupei Mondiale de rugby din Japonia, şi a făcut încă un pas mare către calificarea în sferturile de finală ale competiţiei, potrivit Agerpres. All Blacks au marcat 11 eseuri în acest meci prin Reece (7, 52), Lienert-Brown (21, 47), Ta'avao (36), B. Smith (40+5, 68), Moody (42), Whitelock (56), J. Barrett (76), Perenara (79), la care s-au adăugat opt transformări ale lui Barrett. Namibienii au punctat prin trei lovituri de penalizare realizate de Stevens. În clasamentul grupei B, Noua Zeelandă conduce cu 14 puncte, urmată de Africa de Sud 10, Italia 10, Canada 0, Namibia 0 puncte. All Blacks au nevoie de un egal sau o victorie în ultimul meci cu Italia (12 octombrie) pentru a se califica în sferturile Cupei Mondiale. Aici poți vedea rez..