BREAKING NEWS

​VIDEO Cupa Angliei: Manchester City și Licester, în sferturi; Tottenham, eliminată de Nowich la penaltiuri

​Manchester City și Leicester au obținut victorii la limită în meciurile cu Sheffield Wednesday (Championship), respectiv Birmingham și s-au calificat în sferturile Cupei Angliei. În schimb, Tottenham a fost eliminată de Norwich, ultima clasată din Premier League, după loviturile de departajare. Pe stadionul Hillsborough din Sheffield, Manchester City s-a impus grație golului marcat de Aguero, în minutul 53. "Cetățenii" continuă astfel cursa de apărare a trofeului cucerit anul trecut, după 6-0 în finală cu Watford. Rezumatul meciului Sheffield Wed vs Manchester City. În partida de pe King Power Stadium, diferența dintre Leicester și Birmingham a fost făcută tot de un singur gol. Reușita lui Ricardo Pereira din minutul 82 le-a adus calificarea în sferturi "vulpilor". Rezumatul meciului Leicester vs Birmingham. Surpriza serii a fost oferită de Norwich, ultima clasată din Premier League, care a eliminat-o din competiție pe Tottenham. A fost 1-1 după primele 90 de minute ale partidei de pe Tottenham Hotspur Stadium. Trupa lui Mourinho a deschis scoru..