VIDEO Cupa Germaniei: Eintracht Frankfurt şi Bayer Leverkusen, ultimele echipe calificate în semifinale

Echipele Eintracht Frankfurt şi Bayer Leverkusen s-au calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Germaniei, trecând în sferturi de Werder Bremen, respectiv de Union Berlin. Eintracht Frankfurt a învins-o în sferturi pe Werder Bremen, scor 2-0, pe Commerzbank-Arena (Frankfurt). Golurile victoriei au fost semnate de Andre Silva 45+6' (penalti) şi Kamada 60'. Eintracht Frankfurt a încheiat meciul în inferioritate numerică, Kostic fiind eliminat în minutul 90+1. Rezumatul meciului Eintracht Frankfurt vs Werder Bremen. Halbfinale-uD83EuDD85! #SGE #SGESVW @DFB_Pokal pic.twitter.com/Bvizeug99a— Eintracht Frankfurt (@Eintracht) March 4, 2020 Bayer Leverkusen a trecut cu scorul de 3-1 de Union Berlin, revenind de la 0-1 în meciul disputat pe BayArena (Leverkusen). Union Berlin a deschis scorul prin Ing..