BREAKING NEWS

VIDEO Flamengo vs Al Hilal 3-1 / Brazilienii s-au calificat în finală, după ce echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul

Flamengo e prima echipă calificată în finala Campionatului Mondial al Cluburilor. Formația braziliană a trecut în semifinale de Al-Hilal, cu scorul de 3-1, după ce la pauză era condusă, potrivit Mediafax. Al-Hilal, pregătită de Răzvan Lucescu, a deschis scorul în minutul 18, prin Al Dawsari. Mijlocașul a înscris din interiorul careului, după o pasă din partea dreaptă venită de la fundașul lateral Al Burayk. Flamengo a restabilit egalitatea la patru minute de la reluarea reprizei secunde (minutul 49), prin mijlocașul ofensiv Giorgian De Arrascaeta. Diferența s-a făcut în ultimele 12 minute. Bruno Henrique (minutul 78) i-a adus pe brazilieni în avantaj, iar scorul final, 3-1, a fost stabilit după un autogol al lui Ali Albulayhi (minutul 82). Echipa lui Răzvan Lucescu a terminat sem..