VIDEO Ianis Hagi, nominalizat la titlul de jucătorul săptămânii în Europa League

Ianis Hagi a fost nominalizat, vineri, pe site-ul UEFA, la titlul de jucătorul săptămânii în Europa League, după ce a contribuit cu două goluri la victoria obținută de Glasgow Rangers în fața celor de la Braga, scor 3-2, în turul 16-imilor Europa League.
Ianis Hagi a fost nominalizat, vineri, pe site-ul UEFA, la titlul de jucătorul săptămânii în Europa League, după ce a contribuit cu două goluri la victoria obținută de Glasgow Rangers în fața celor de la Braga, scor 3-2, în turul 16-imilor Europa League. Ianis a fost nominalizat alături de portughezul Diogo Jota (hat-trick pentru Wolves în meciul cu Espanyol, scor 4-0), japonezul Daichi Kamada (hat-trick pentru Eintracht Frankfurt în partida cu RB Salzburg, scor 4-1) și de argentinianul Luciano Vietto, autorul unui gol pentru Sporting în confruntarea cu Basaksehir, scor 3-1. Câştigătorul va fi desemnat în urma unui sondaj desfăşurat pe site-ul uefa.com. Ianis Hagi a marcat primul gol în minutul 67, cu un șut cu stângul din interiorul careului. Tot el a înscris golul victoriei, în minutul 82, după o lovitură liberă executată perfect de la aproxiamtiv 25 de metri. Pentru Rangers a mai înscris Aribo, în minutul 75. Braga a condus cu 2-0 grație golurilor marcate de Fransergio 11' și Ruiz 59'. Rezumatul meciului Rangers vs Braga. uD83EuDDD0 Which #UEL star gets your vote? uD83DuDCAB Diogo Jota uD83DuDCAB Ianis Hagi uD83DuDCAB Luciano Vietto uD83DuDCAB Daichi Kamada#POTW | @hankookreifen— UEFA Europa League (@EuropaLeague) February 20, 2020 VIDEO Rangers - Braga 3-2 / Dublă pentru Ianis Hagi; Echipa lui Steven Gerrard a revenit de la 0-2Ianis Hagi, după dubla cu Braga - "Întreaga mea familie a fost în tribune, cred că i-am făcut mândri"Steven Gerrard, fascinat de evoluția lui Ianis Hagi: "Este un talent remarcabil"