VIDEO Juventus - Genoa 2-1 / Ronaldo a adus victoria în prelungiri, cu un gol din penalty

Juventus a avut viață grea cu Genoa pe teren propriu, golul victoriei fiind înscris de Ronaldo în prelungiri, din penalty. A fost 2-1 pentru formația lui Maurizio Sarri, care rămâne astfel pe primul loc și după etapa a 10-a din Serie A. Bonucci a deschis scorul pentru Juventus în minutul 36, profitând de o ieșire greșită a lui Ionuț Radu la un corner. Fundașul a înscris cu capul, din interiorul careului de 6 metri. Oaspeţii au egalat în minutul 41, prin Kouame, care l-a surprins pe Buffon cu un șut de la 16 metri. În minutul 51, Genoa a rămas în inferioritate numerică, după ce Cassata a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. În acel moment, el era singurul jucător al oaspeţilor care avea un galben, din minutul 4. Juventus nu a reușit să profite de superioritatea numeric..