​VIDEO Liga 1: Academica Clinceni vs FC Viitorul 1-0 / Oaspeții au ratat un penalti; Gazdele, în inferioritate numerică din minutul 55

​Formaţia Academica Clinceni a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Viitorul, în etapa a XI-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Pashov, în minutul 30. În minutul 19, FC Viitorul a ratat un penalti prin Gabriel Iancu. Din minutul 55, Academica a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Chunchukov. Vezi aici cele mai importante momente ale partidei. Au evoluat echipele: Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Bilali, Pîrvulescu - Bautista Cascini, Dumitriu (Gardoş '90+2), Cordea (Markovic '81), Longher (Boiciuc '11 / Ventura '81), Petrescu (Achim '90+2)- Chunchukov. Antrenor: Ilie Poenaru Viitorul: Căbuz - Boboc, Dobrosavlevici (Gaztanaga '53), Martinez, de Nooij..