VIDEO Liga 1: Dinamo vs Rapid 1-1 / Giuleștenii au egalat în prelungiri - Alexandru Răuță, luat cu ambulanța de pe teren

​Seria meciurilor fără victorie în Liga 1 continuă pentru Dinamo. Formația pregătită de Mircea Rednic a ratat victoria cu Rapid la una dintre ultimele faze: oaspeții au egalat în minutul 90+1, iar partida din Ștefan cel Mare s-a încheiat cu scorul de 1-1. Dinamo a deschis scorul prin Torje ('55), în timp ce Carnat ('90+1) a egalat pentru Rapid. Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Dinamo și Rapid. De știut:În minutul 36, ambulanţa a intrat pe teren pentru a i se acorda asistenţă lui Alexandru Răuţă (Dinamo), care a acuzat probleme respiratorii. Fotbalistul a fost urcat în ambulanţă cu o mască de oxigen pe faţă, în aplauzele spectatorilor. Jocul a fost întrerupt aproximativ 4 minute. În locul lui Răuţă a intrat Cosmin Matei.În urma acestui rezultat, Rapid acumulează 22 de puncte și se află pe locul 6, în timp ce Dinamo se află în subsolul clasamentului: pe 15, cu doar opt puncte. ..