VIDEO Liga 1: FC Argeș, victorie la Arad (1-0 vs UTA)

FC Argeş a urcat pe locul 6 în clasamentul din Liga 1, după ce s-a impus, sâmbătă seară, cu scorul de 1-0, pe terenul echipei UTA Arad. Confruntarea a avut loc în etapa cu numărul 17. Golul a fost înscris de Miguel, în minutul 80. În minutul 85, de la oaspeţi a primit cartonaş roşu Dumitru, care era pe bancă. Aici poți vedea un rezumat al partidei. Au evoluat echipele: UTA Arad: Balauru – Vukcevic, Medimorec, Erico, Shlyakov – Vorobjovas, Batha (Hora ’62) – Ubbink, Miculescu, Roger (Antal ’72) – Dangubic. Antrenor. Laszlo Balint FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Miguel, Latovlevici– Meza Colli, Raynov – Işfan, Şerban (Honciu ’65), Dumitraşcu (Viana ’65) – Arias (Piţian ’72). Antrenor: Mihai Ianovschi. Au avut loc până acum: Dinamo București vs U Craiova 1948 0-0 Sepsi Sf. G..