VIDEO Lille - PSG 0-2 / "Dubla" lui Neymar - Gest emoţionant al brazilianului în memoria lui Kobe Bryant

VIDEO Lille - PSG 0-2 / Dubla lui Neymar - Gest emoţionant al brazilianului în memoria lui Kobe Bryant

Neymar a fost decisiv pentru PSG în confruntarea cu Lille, pe Stade Pierre-Mauroy, brazilianul marcând ambele goluri ale victoriei. Decarul parizienilor i-a dedicat al doilea gol lui Kobe Bryant, fostul mare baschetbalist care a murit duminică într-un accident de elicopter. Neymar a deschis scorul în minutul 28, cu un șut de la marginea careului de 16 metri, după ce a fost servit perfect de Verratti. În partea a doua, în minutul 58, brazilianul a transformat o lovitură de la 11 metri și i-a dedicat reușita lui Kobe Bryant, care a murit la doar 41 de ani. Neymar s-a îndreptat spre camerele din spatele porții și a arătat cu mâinile numărul "24", numărul purtat de Kobe Bryant la echipa Los Angeles..