​VIDEO Liverpool vs Leicester 2-1 / "Cormoranii" au obținut a opta victorie grație unui penalti transformat în minutul 90+3

​VIDEO Liverpool vs Leicester 2-1 / Cormoranii au obținut a opta victorie grație unui penalti transformat în minutul 90+3

​Liverpool continuă cursa impecabilă spre titlul din Premier League. "Cormoranii" s-au impus cu 2-1, pe teren propriu, împotriva celor de la Leicester și au adunat 24 de puncte după primele opt etape (victorii pe linie). Echipa lui Klopp a deschis scorul prin Mane în minutul 40, Maddison a egalat pentru oaspeți în minutul 80, însă gazdele au înscris golul victoriei în minutul 90+3 (penalti transformat de Milner). Aici poți vedea cele trei reușite. Alte rezultate înregistrate sâmbătă în Premier League: Brighton vs Totte..