VIDEO Manchester City - Leicester 3-1 / "Cetățenii" s-au apropiat la un punct de locul 2 (Rezultatele zilei)

VIDEO Manchester City - Leicester 3-1 / Cetățenii s-au apropiat la un punct de locul 2 (Rezultatele zilei)

Manchester City s-a impus în duelul cu Leicester, scor 3-1, pe Etihad Stadium, în etapa a 18-a din Premier League. Grație acestui succes, trupa lui Guardiola s-a apropiat la un punct de locul doi, ocupat chiar de adversara de sâmbătă. Leicester a deblocat tabela prin Vardy, în minutul 22, dar City a întors scorul până la pauză. Mahrez a egalat în minutul 30, iar Gundogan a adus-o în avantaj pe City în minutul 43, după ce a înscris dintr-un penalty. Rezultatul final a fost stabilit de Gabriel Jesus, care a punctat pentru 3-1 în minutul 69. "Cetățenii" au acumulat 38 de puncte și sunt la o lungime în spatele lui Leicester, ocupanta locului doi. Liverpool este lider, cu 49 de puncte..