VIDEO Meci spectaculos în Bundesliga - Dusseldorf, doar egal cu Hertha Berlin după ce a condus cu 3-0 la pauză

Etapa a 24-a din Bundesliga a fost deschisă de un meci spectaculos pe Merkur Spiel-Arena, între Fortuna Dusseldorf și Hertha Berlin. Aflată pe loc retrogradabil, Dusseldorf a condus cu 3-0 la pauză, dar s-a ales doar cu un punct la finalul partidei. Pentru Dusseldorf au marcat în prima parte a meciului Karaman 6', 45+1' și Thommy 9'. În repriza secundă, Thommy (64') a înscris, însă, și în propria poartă, aducând revenirea celor de la Hertha Berlin. Oaspeții au punctat apoi prin Cunha 66' și Pia..