VIDEO Nantes - AS Monaco 0-1 / Sezon încheiat pentru Fabio (Nantes), după o accidentare gravă la genunchiul stâng

Formaţia FC Nantes a fost învinsă, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa AS Monaco, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Franţei, la care brazilianul Fabio a suferit o accidentare gravă la genunchiul stâng, scrie News.ro. Golul a fost marcat de Ben Yedder, în minutul 21. Potrivit L’Equipe, Fabio s-a accidentat chiar la faza golului. Fundaşul a căzut şi a rămas câteva minute întins pe gazon, înainte să fie scos pe targă, în lacrimi. Fabio a suferit o ruptură de tendon rotulian la genunchiul stâng. “L-am pierdut pentru tot sezonul. Este o lovitură dură pentru el şi pentru noi, pentru că..