BREAKING NEWS

​VIDEO Napoli - Inter 1-3 / "Dublă" pentru Lukaku

​VIDEO Napoli - Inter 1-3 / Dublă pentru Lukaku

​Inter s-a impus cu 3-1 în fața celor de la Napoli, pe San Paolo, în etapa a 18-a din Serie A. Grație acestei victorii, echipa lui Antonio Conte se menține pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu Juventus, ocupanta poziției secunde. Belgianul Romelu Lukaku a reuşit o dublă pentru Inter, în minutele 14 și 33. Până la pauză, gazdele au redus din diferența prin Arkadiusz Milik, în minutul 39. Scorul final a fost stabilit de Lautaro Martinez, în partea secundă (62'). Lukaku a ajuns la 14 goluri marcate în actualul sezon din Serie A, fiind peste Cristiano Ronaldo, care are 13 reușite pentru Juventus. Pe primul loc în clasamentul golgheterilor se află Immobile (Lazio), cu 19 goluri. Vezi aici rezumatul meciului Napoli vs Inter. Rezultatele etapei a 18-a din Serie A: Duminică Brescia - Lazio Roma 1-2 Au marcat: Balotelli (18), respectiv Immob..