VIDEO Napoli și Barcelona, remiză pe San Paolo - Catalanii au prima șansă la calificare

Napoli a deschis scorul în confruntarea cu Barcelona de pe San Paolo, dar nu a reușit să își păstreze avantajul până la final. S-a terminat 1-1, astfel că formația lui Quique Setien are prima șansă la calificarea în sferturile Champions League. Dries Mertens a marcat în minutul 30 pentru Napoli, iar Griezmann a stabilit scorul final în minutul 57. Catalanii au încheiat partida în inferioritate numaerica. Vidal a fost eliminat în minutul 89, după ce a văzut al doilea cartonaș galben. Rezumatul meciului Napoli vs Barcelona. Au evoluat echipele: Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Maksimović, Mário Rui; Fabián Ruiz, Demme (Allan 80), Zieliński; C..