​VIDEO NBA: LeBron James, show - Victorie clară pentru Lakers cu Cavaliers (Rezultatele zilei)

​Cu 31 de puncte, două recuperări și 8 pase decisive, LeBron James a fost din nou cel mai bun jucător din Staples Center, acesta reușind să o ajute decisiv pe Los Angeles Lakers să treacă de Cleveland Cavaliers (128-99). Formația californiană și-a completat linia de clasament cu încă un succes (33 de victorii și 7 înfrângeri). Meciul dintre Detroit Pistons și New Orleans Pelicans a avut nevoie de prelungiri, oaspeții câștigând până la urmă cu 117-110. Aici poți urmări un rezumat al partidei dintre Lakers și Cavaliers. Rezultatele zilei din NBA: Detroit Pistons - New Orleans Pelicans 110-117 (după prelungiri) Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 101-95 Boston Celtics - Chicago Bulls 113-101 Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 104-117 Portland Trail Blazers - Charlotte Hornets 115-112 Sacramen..