BREAKING NEWS

VIDEO NBA: San Antonio Spurs, performera zilei: A stopat seria câștigătoare a lui Milwaukee Bucks

San Antonio Spurs a reușit să o învingă pe Milwaukee Bucks, echipa cu cea mai bună linie de clasament din NBA. În AT&T Arena, Spurs s-a impus cu 126-104, provocându-le oaspeților a șasea înfrângere din sezonul regulat al NBA. Demar Derozan a fost cel mai bun marcator de pe parchetul din AT&T Center (San Antonio), acesta ajutându-și echipa (Spurs) cu 25 de puncte, 3 recuperări și 7 pase decisive. Giannis Antetokounmpo (liderul celor de la Milwaukee) și-a trecut în cont 24 de puncte, 12 recuperări și 8 pase decisive. San Antonio a dominat mare parte din meci, gazdele cedând un singur sfert (al treilea), scor 29-26. În rest, supremația celor de la Spurs a fost cea mai evidentă în ultimul sfert, unul adjudecat cu 35-23. A fost 126-104 pentru Spurs, formație care pune capăt seriei de cinci victorii consecutive a celor de la Bucks. La meciul din AT&T Center au fost 18.354 de spectatori. Ultima înfrângere a celor de la Milwaukee data de pe 25 decembrie 2019, atunci când Philadelphia 76ers se impunea cu 121-109. În pofida acestui insucces, Bucks (locul întâi din Est) răm&ac..