VIDEO NBA: Victorii pentru Milwaukee Bucks și LA Clippers; Toronto Raptors, învinsă de Charlotte Hornets (Rezultatele zilei)

Milwaukee Bucks a ajuns la 51 de victorii în actuala ediție din NBA, după ce s-a impus în fața celor de la Oklahoma City Thunder, scor 133-86, în Fiserv Forum. Toronto Raptors, ocupanta locului 2 în Conferința de Est, a fost învinsă pe teren propriu de Charlotte Hornets, scor 99-96. În Conferința de Vest, Los Angeles Clippers a câștigat duelul cu Denver Nuggets, scor 132-103, în Staples Center. Giannis Antetokounmpo a fost omul meciului disputat în Fiserv Forum, cu 32 de puncte, 12 recuperări și 6 pase decisive. Pentru jucătorul grec a fost al nouălea meci al sezonului în care reușește peste 30 puncte. Milwaukee Bucks a bifat a cincea victorie consecutivă, oprind astfel seria de cinci succese la rând a celor de la Oklahoma City Thunder. Rezumatul meciului Milwaukee Bucks vs Oklahoma City Thunder. În Scotiabank Arena, Toronto Raptors a suferit al doilea eșec la rând. Campioana en-titre din NBA a câștigat ultimele două sferturi ale partidei cu Charlotte Hornets (25-21, 30-26), dar avantajul obținut de oaspeți în primele două sferturi (25-23, 27-18) a fost decisiv în stabilirea învingătoarei. Camerunezul Pascal Siakam (Toronto Raptors) a fost cel mai bun jucător al meciului, cu 24 de puncte, 9 recuperări și 4 pase decisive. Toronto Raptors câștigase precedentele două întâlniri din acest sezon cu Charlotte Hornets, 132-96, pe 19 noiembrie 2019 și 112-110 după prelungiri, pe 9 ianuarie 2020. Rezumatul meciului Toronto Raptors vs Charlotte Hornets. Fără victorie în fața celor de la Denver Nuggets din 23 decembrie 2018, Los Angeles Clippers a spulberat ghinionul vineri seară, în Staples Center (37-27, 29-29, 32-23, 34-24). Americanul Paul George a contribuit cu 24 de puncte, 4 recuperări și două pase decise la a treia victorie consecutivă a lui Clippers. Rezumatul meciului Los Angeles Clippers vs Denver Nuggets. Rezultatele zilei în NBA: Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 136-125 Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 141-118 Toronto Raptors - Charlotte Hornets 96-99 Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 101-104 Miami Heat - Dallas Mavericks 126-118 Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder 133-86 New Orleans Pelicans - Cleveland Cavaliers 116-104 Phoenix Suns - Detroit Pistons 111-113 Utah Jazz - Washington Wizards 129-119 Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 132-103 Clasamentele din cele două conferințe: Sursa foto: soccerstand.com VEST: EST: NBA Show: Giannis outruns the defense and stuffs it home! uD83DuDCA8@okcthunder 14@Bucks 20 uD83DuDCFA: ESPN pic.twitter.com/PJ2A7SxXxU— NBA (@NBA) February 29, 2020 uD83DuDCAA Cam Reddish..