VIDEO Nîmes - Marseille 2-3 / Seară de vis pentru Benedetto - Argentinianul a adus victoria cu un hat-trick

Dario Benedetto a învins-o de unul singur pe Nîmes. Olympique Marseille s-a impus cu 3-2 pe Stade des Costières, grație unui hat-trick reușit de atacantul argentinian, într-un meci contând pentru etapa 27 din Ligue 1. Nîmes a deschis scorul în minutul 5, prin Ferhat, dar a urmat apoi o demonstrație de forță din partea lui Benedetto. Argentinianul a înscris de trei ori, în minutele 10, 36 și 69, asigurând astfel victoria cu numărul 16 a lui Marseille în actuala ediție din Ligue 1. Scorul final a fost stabilit de Deaux, în m..