BREAKING NEWS

librex.ro
librex.ro
 VIDEO Parma vs Inter 1-2 / Dennis Man, schimbat la pauz? cu Vale

Forma?ia Parma, la care joac? Dennis Man ?i Valentin Mih?il?, a fost nvins?, joi sear?, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa lui Ionu? Radu, Internazionale Milano, ntr-un meci din etapa a 25-a din Serie A.

Forma?ia Parma, la care joac? Dennis Man ?i Valentin Mih?il?, a fost învins?, joi sear?, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa lui Ionu? Radu, Internazionale Milano, într-un meci din etapa a 25-a din Serie A. Înving?torii au marcat prin Alexis Sanchez, în minutele 54 ?i 62. Pentru Parma a înscris Hernani, în minutul 71. Dennis Man a fost titular la gazde ?i a fost înlocuit în minutul 46 cu Mih?il? (în minutul 27, Man s-a lovit de Bastoni încercând s? îl dribleze ?i a avut nevoie de îngrijiri medicale). La oaspe?i, Ionu? Radu a fost rezerv?. Inter Milano este lider în clasament, cu 59 de puncte, în timp ce Parma este pe penultimul loc (19), cu 15 puncte, potrivit News.ro. Aici po?i vedea un rezumat al partidei dintre Parma ?i Inter. Ce a spus antrenorul Roberto D'Aversa despre Man ?i Mih?il? "Am f?cut un joc aproape excelent. Kurtic ?i Man au avut ocazii importante în prima repriz?, iar pe final puteam for?a egalarea cu înc? o faz? fix?. Atunci când faci o gre?eal? în Serie A, oricât de mic? ar fi, e?ti pedepsit. Nu v?d de ce nu am putea s? evit?m retrogradarea, mai ales dac? ?inem cont de modul în care am jucat ast?zi. S? nu uit?m c? juc?m f?r? vârf în acest moment, Pelle ?i Inglese înc? nu sunt preg?ti?i 100%. Echipa s-a prezentat bine ast?zi. Îmi pare r?u c? dup? un asemenea joc nu am ob?inut m?car un punct. Din p?cate facem gre?eli care ne cost? ?i lu?m goluri absurde pentru o echip? care lupt? s? evite retrogradarea. Trebuie s? fim mai hot?râ?i în atac, Mih?il? putea ?uta în câteva rânduri", a spus Roberto D'Aversa, potrivit Corriere dello Sport. Brace of @Alexis_Sanchez and another win for @Inter_en. uD83DuDD1A#ParmaInter #SerieATIM #WeAreCalcio pic.twitter.com/YlE7G96uWW— Lega Serie A (@SerieA_EN) March 4, 2021