​VIDEO Rafael Nadal și Novak Djokovic au făcut spectacol într-un meci demonstrativ în Kazahstan

​Spaniolul Rafael Nadal l-a învins în trei seturi, 6-3, 3-6, 11-9, pe sârbul Novak Djokovic, într-un meci caritabil pe care cele două mari vedete ale circuitului profesionist de tenis l-au disputat joi în capitala Kazahstanului, Nur-Sultan, informează EFE. Nadal s-a impus în primul set, însă Djokovic a reuşit să restabilească egalitatea după setul al doilea, în timp ce setul al treilea a fost o bătălie care i-a ridicat în picioare pe suporterii kazahi prezenţi în tribune cu ocazia acestui "Duel al Titanilor", numele sub care s-a desfăşurat evenimentul. Jucătorul iberic, care s-a căsătorit în urmă cu cinci zile, îl va detrona pe Djokovic din fotoliul de lider al clasamentului mondial pe 4 noiembrie, după ce sârbul a fost eliminat în sferturile de finală ale turneului Masters 1.000 ATP de la Shanghai, unde era deţinătorul trofeului. Meciul de la Nur-Sultan a fost urmărit de aproximativ 12.000 de spectatori, car..