VIDEO Real Madrid - Sevilla 2-1 / Echipa lui Zidane, lider în LaLiga după "dubla" lui Casemiro

VIDEO Real Madrid - Sevilla 2-1 / Echipa lui Zidane, lider în LaLiga după dubla lui Casemiro

Real Madrid a câștigat duelul cu Sevilla de pe "Santiago Bernabeu", scor 2-1, în etapa a 20-a din LaLiga. Casemiro a marcat ambele goluri ale victoriei, iar trupa lui Zinedine Zidane este lider în Spania cel puțin până la partida de duminică dintre Barcelona și Granada. Casemiro a punctat în minutele 57 și 69, iar pentru Sevilla a înscris Luuk de Jong, în minutul 64. Real Madrid a acumulat 43 de puncte și a urcat pe prima poziție în clasament. Rivala Barcelona (40 de puncte) va juca duminică, pe teren propriu, cu Granada. Vezi aici rezumatul meciului Real Madrid vs Sevilla. Înainte de startul partidei, Sergio Ramos (nu a evoluat cu Sevilla) a prezentat fanilor Supercupa Spaniei, cucerită de "galactici" săptămâna trecută, la Jeddah, în fața celor de la Atletico Madrid, după loviturile de departajare, scor 4-1. Au evoluat echipele: Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Militao, Marcelo (Mendy 71') - Modric, Casemiro, Kroos - Lucas, Jovic (Benzema 6..