BREAKING NEWS

VIDEO Revierderby fără goluri între Schalke și Dortmund / Bayern Munchen revine pe primul loc (2-1 vs Union Berlin)

Schalke 04 și Borussia Dortmund au terminat la egalitate, scor 0-0, derby-ul disputat în etapa a noua din Bundesliga. În altă partidă, Bayern Munchen a învins-o pe nou-promovata Union Berlin și a revenit, cel puțin pentru moment, pe primul loc în clasament. Schalke a lovit de două ori bara în prima repriză prin Salif Sane și Suat Serdar, în timp ce Jadon Sancho a fost cel mai periculos jucător al lui Favre. La Munchen, Bayern a înscris prin Pavard ('13) și Lewandowski ('53), Anderssoon a ratat un penalti pentru oaspeți în minutul 58, același Lewandowski a trimis din nou mingea în poartă ('84), dar golul nu a fost validat de VAR, iar Polte..