VIDEO Serena Williams, în sferturi după un meci de mare luptă cu Christina McHale

Serena Williams (10 WTA) a făcut pasul spre sferturile turneului WTA de la Auckland după ce a câștigat meciul jucat împotriva compatrioatei Christina McHale (86 WTA). A fost nevoie de o partidă de două ore și două minute pentru ca Serena să se impună, scor 3-6, 6-2, 6-3. Primul set a fost unul de uitat pentru Serena: și-a cedat de trei ori serviciul (a făcut un singur break) și a pierdut manșa cu 6-3. Williams a strâns rândurile, nu a mai comis la fel de multe erori, a servit mult mai bine, iar setul al doilea i-a revenit cu 6-2. Decisivul a fost unul în care Ser..