VIDEO Surpriză în Cupa Spaniei - Atletico Madrid, eliminată de o echipă de liga a treia

Atletico Madrid a părăsit rușinos Cupa Spaniei, trupa lui Diego Simeone fiind eliminată în 16-imi de Cultural Leonesa, echipă din liga a treia, scor 2-1 după prelungiri. În partida jucată pe Estadio Reino de León, scorul a fost deschis târziu, în minutul 62. Correa a punctat pentru Ateltico, dar gazdele au egalat în minutul 83, prin Castaneda, și au trimis meciul în prelungiri. În minutul 108, Sergio Benito l-a învins pe Antonio Adan cu un șut superb din prima, la colțul scurt. S-a terminat 2-1 pentru Leonesa, care a obținut o calificare nesperată în optimile Cupei Spaniei. Au evoluat echipele: Cultural Leonesa: Giffard; Aitor (Sergio Marcos, m. 80), Rodas, Theresin, Castañeda; Gudiño, Eric Montes, Antonio Martínez (Alfonso, m. 91), Augusto (Kawaya, m. 58); Luque (Dioni, m. 69) y Sergio Benito. Atlético Madrid: Adán; Arias, Felipe, Hermoso, Sánchez; Vitolo (Saponjic, m. 59), Herrera (Thomas, m. 46), Llorente (Camello, m. 98), Saúl; Joao Félix y Correa (Riquelme, m. 101). Rezumatul partidei Leonesa vs Atletico Madrid. Vezi aici golurile partidei Leonesa vs Atletico Madrid. S-au jucat joi: Ebro - Leganes 0-1 Mirandes - Ce..