librex.ro
librex.ro
 VIDEO Surpriz? uria?? n Cupa Spaniei: Real Madrid, n superiori

Real Madrid a fost eliminat?, miercuri, din 16-imile Cupei Spaniei, dup? ce a fost nvins?, n deplasare, cu 2-1, dup? prelungiri, de Alcoyano, echip? din liga a treia.

Real Madrid a fost eliminat?, miercuri, din 16-imile Cupei Spaniei, dup? ce a fost învins?, în deplasare, cu 2-1, dup? prelungiri, de Alcoyano, echip? din liga a treia. Militao a deschis scorul pentru forma?ia care ocup? locul 2 în LaLiga, în minutul 45. Gazdele au reu?it s? trimit? meciul în prelungiri, dup? reu?ita lui Solbes, din minutul 80. Ramon Lopez a fost eliminat, în minutul 110, ?i Alcoyano a jucat finalul prelungirilor în inferioritate numeric?. Cu toate acestea, Casanova a dat lovitura pe contraatac, în minutul 115, potrivit News.ro. Rezumatul partidei dintre Alcoyano ?i Real Madrid: Nici rivala Atletico nu a avut parte de un parcurs mai lung în aceast? edi?ie a Cupei Spaniei: forma?ia preg?tit? de Diego Simeone a fost eliminat?, în urm? cu dou? s?pt?mâni, în 32-imile de final?, de Cornella, o alt? echip? din divizia a treia.