​VIDEO Tottenham, doar egal cu Norwich / Victorie pentru Leicester (Rezultatele zilei)

​Nowich, ultima clasată în Premier League, a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-0), partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, cu Tottenham, în etapa a XX-a a campionatului englez de fotbal, prima a returului.
​Nowich, ultima clasată în Premier League, a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-0), partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, cu Tottenham, în etapa a XX-a a campionatului englez de fotbal, prima a returului. Acesta este primul rezultat de egalitate înregistrat de Jose Mourinho de la instalarea lui la conducerea tehnică a formaţiei londoneze, la 20 noiembrie. Anterior acestui meci, Tottenham antrenată de portughez a înregsitrat şase victorii şi trei înfrângeri, în toate competiţiile, potrivit News.ro. Au marcat Vrancic '18, Aurier '61 (a), respectiv Eriksen '55, Kane '83 (p). Vezi aici reușitele. Au mai avut loc sâmbătă: *click pe rezultat pentru a urmări golurile Brighton vs Bournemouth 2-0Au marcat: Jahanbakhsh '3, Mooy '79 Newcastle vs Everton 1-2Au marcat: Schar '56 / Calvert-Lewin '13, '64 Southampton vs Crystal Palace 1-1Au marcat: Ings '74 / Tomkins '50 Watford vs Aston Villa 3-0Au marcat: Deeney '42, '67 (p), Sarr 71 Mariappa (Watford) a fost eliminat, în minutul 57. West Ham vs Leicester 1-2Au marcat: Fornals '45 / Iheanacho '40, Gray '56Gray (Leicester) a ratat un penalti, în minutul 12. Sâmbătă, se mai dispută întâlnirea Burnley - Manchester United, de la ora 21.45. Au loc duminică: 16:00 Arsenal Londra - Chelsea Londra18:30 Liverpool - Wolverhampton20:00 Manchester City - Sheffield United Clasament: 1. Liverpool 18 meciuri (46-14) 52 puncte 2. Leicester 20 (43-19) 42 3. Manchester City 19 (52-23) 38 4. Chelsea 19 (33-27) 32 5. Tottenham 20 (36-29) 30 6. Wolverhampton 19 (29-24) 30 etc.