VIDEO Tottenham - Manchester City 2-0 / Gazdele profită de eliminarea lui Zinchenko; Gundogan a ratat un penalty în prima repriză

Tottenham Hotspur a învins-o pe Manchester City, duminică, pe teren propriu, scor 2-0, într-un meci contând pentru runda cu numărul 25 din Premier League. Echipa lui Jose Mourinho a urcat pe locul cinci, în timp ce formația lui Pep Guardiola rămâne pe poziția secundă, la 22 de puncte de Liverpool, scrie Mediafax. Manchester City a avut posibilitatea deschiderii scorului în minutul 39, când Aurier l-a faultat în careu pe Aguero, iar arbitrul partidei a dictat penalty. Ilkay Gundogan a ratat lovitura de pedeapsă, portarul Hugo Lloris respingând șutul, astfel că scorul pauzei a fost 0-0. Din minutul 60, Manchester City a evoluat în inferioritate numerică, după ce fundașul ucrainean Oleksandr Zinchenko a fost eliminat..