VIDEO Tottenham - Wolves 2-3 / Trupa lui Mourinho, depășită de Wolves în clasament

Tottenham s-a aflat de două ori la conducere în partida de pe teren propriu cu Wolves, dar a trebuit să se recunoască învinsă. Echipa lui Santo Espirito s-a impus cu 3-2 și a depășit-o pe Tottenham în clasament. Tottenham a deschis scorul în minutul 13, prin Bergwijn, dar oaspeții au egalat în minutul 27, prin Doherty. Echipa lui Mourinho a intrat în avantaj la pauză, grație reușitei lui Aurier din minutul 45. În repriza secundă, Wolves a mai punctat de două ori, prin Jota 57' și Jimenez 73', obținând astfel a doua victorie consecutivă în Premier League. Tottenham se află la a treia înfrângere la rând, după 0-1 cu RB Leipzig, pe teren propriu, în turul..