​VIDEO Wolves - Liverpool 1-2 / Firmino a marcat golul victoriei în minutul 84

​Liverpool s-a impus greu în fața lui Wolves, pe Molineux Stadium, scor 2-1, în etapa cu numărul 23 din Premier League. Firmino a reușit golul izbăvitor tocmai în minutul 84, astfel că echipa lui Jurgen Klopp a bifat a 14-a victorie consecutivă în campionat. Liverpool a deschis scorul în minutul 8, prin Henderson, dar a tremurat pentru victorie. Jimenes a egalat situația pe tabelă în minutul 51, iar oaspeții au sperat până spre final la un punct în fața liderului. În cele din urmă, Firmino a stabilit scorul final în minutul 84 și a adus a 22-a victorie pentru Liverpool în actualul sezon din Premier League. După 23 de meciuri jucate în Premier League, Liverpool se poate lăuda cu următoarea linie de clasament: 22 de victorii și ..