BREAKING NEWS

VIDEO WTA Lyon: Jaqueline Cristian, eliminată de Sofia Kenin după ce a avut minge de meci

Jaqueline Cristian (174 WTA) a arătat un tenis încântător în confruntarea cu Sofia Kenin (5 WTA), principala favorită, din optimile turneului de la Lyon. Românca a câștigat la tie-break primul set și a avut minge de meci la 5-3 în actul al doilea. Campioana ultimei ediții de la Australian Open și-a adjudecat apoi următoarele patru game-uri din manșa secundă și s-a impus și în decisiv. A fost 6-7(5), 7-5, 6-4 pentru Kenin, după o luptă de două ore și 31 de minute. În sferturi, Kenin se va duela cu franțuzoaica Oceane Dodin (130 WTA), care a beneficiat de retragerea elvețiencei Jil Belen Teichmann (66 WTA) înainte de startul partidei. Ultimul punct al partidei Kenin vs Cristian: She gets it uD83DuDCAA@SofiaKenin books her place in the #Open6emeSensML quarterfinal by moving past Cristian, 6(5)-7, 7-5, 6-4. pic.twitter.com/qdTz2yX8fe— WTA (@WTA) March 5, 2020 Cele mai frumoase lovituri ale meciului: It's @SofiaKenin with a uD83DuDCA5drop shot!#Open6emeSensML pic.twitter.com/3rhFQ8pcFj— WTA (@WTA) March 5, 2020 Dow..