BREAKING NEWS

​WTA Beijing: Naomi Osaka, adversara lui Ashleigh Barty din finală / Victorie categorică în fața lui Wozniacki

​Naomi Osaka s-a calificat, sâmbătă, în finala turneului de la Beijing, după ce a învins-o pe Caroline Wozniacki (Danemarca, 19 WTA), scor 6-4, 6-2. Meciul a durat o oră și 25 de minute. Jucătoarea din Japonia a salvat toate cele șapte mingi de break ale adversarei. În primul set, Naomi a făcut break-ul decisiv în game-ul al nouălea, iar setul secund a fost adjudecat după break-uri în primul și al cincilea game. Pentru titlu, Naomi Osaka se va confrunta cu Ashleigh Barty, care a trecut după un meci dramatic de Kiki Bertens, scor 6-3, 3-6, 7-6(7). Australianca are 2-1 în confruntările directe cu nipona: s-a impus la..