WTA Eastbourne: Iga Swiatek, eliminată în turul doi - A câștigat primul set, dar le-a pierdut pe următoarele cu 6-0, 6-1

​Iga Swiatek a început bine partida cu Daria Kasatkina și a câștigat primul set cu 6-4. Rusoaica nu a renunțat însă la luptă și a revenit incredibil: a mai cedat un singur game și s-a calificat în sferturile turneului de la Eastbourne. După o oră și 42 de minute de joc, Kasatkina (34 WTA) a învins-o cu 4-6, 6-0, 6-1 pe Swiatek (9 WTA, favorită 4). În runda următoare, Daria se va confrunta cu Jelena Ostapenko (43 WTA), care a trecut de Ons Jabeur (24 WTA), scor 5-7, 6-4, 6-3. uD83CuDDF7uD83CuDDFA @DKasatkina with a big comeback win in Eastbourne! The Russian bounces back from a set down to defeat No.4 seed Swiatek 4-6, 6-0, 6-1. Up next: a #VikingInternational quarterfinal against wildcard Jelena Ostapenko. pic.twitter.com/MMsrebfMgY— wta (@WTA) June 23, 2021 Rezultatele înregistrate miercuri: Aryna Sabalenka..