BREAKING NEWS

Mesagerul.ro

ANALIZĂ. Sălajul, singurul județ din țară unde deșeurile primesc o nouă șansă în proporție de peste 50%

ANALIZĂ. Sălajul, singurul județ din țară unde deșeurile primesc o nouă șansă în proporție de peste 50%

Valorificarea deșeurilor rămâne încă o situație delicată la nivel național, iar discrepanțele dintre județele țării sunt în continuare evidente. Potrivit datelor, la ora actuală, un singur județ din cele 41 și Bucureștiul reușește să recicleze mai mult de jumătate dintre deșeuri, iar acela este Sălajul. Cu toate acestea, raportat la colectarea și valorificarea deșeurilor municipale, Sălajul se apropie timid de 50.000 de tone, însă răm..