BREAKING NEWS

Mesagerul.ro

Noutăţi numismatice: Steaua București – 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni

Noutăţi numismatice: Steaua București – 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni

Începând cu data de 7 mai 2026, Banca Națională a României lansează în circuitul numismatic o monedă din argint și o monedă din tombac cuprat cu tema „Steaua București – 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni”. Caracteristicile monedelor sunt următoarele: Aversul monedei din argint prezintă o interpretare grafică a Cupei Campionilor Europeni, inscripția „ROMANIA” în arc de cerc, stema României, valoarea nominală „10 LEI..