BREAKING NEWS

Cupa Satelor ajunge la Vetiș

Cupa Satelor Satu Mare a fost un turneu de fotbal pentru copii, care s-a desfăşurat pentru prima dată în anul 2021. Acesta a fost organizat şi susţinut de Clubul Sportiv Somesul Oar, Consiliul Judeţean Satu Mare şi fundaţia Bethlen Gabor Alapkezelo Zrt. La acest eveniment sportiv au participat peste 120 de copii. În primă fază […]

Cupa Satelor Satu Mare a fost un turneu de fotbal pentru copii, care s-a desfăşurat pentru prima dată în anul 2021. Acesta a fost organizat şi susţinut de Clubul Sportiv Somesul Oar, Consiliul Judeţean Satu Mare şi fundaţia Bethlen Gabor Alapkezelo Zrt. La acest eveniment sportiv au participat peste 120 de copii. În primă fază s-au desfăşurat trei turnee pe diferite zone. Câştigătoarele s-au calificat în marea finală desfăşurată pe 26 noiembrie la Micula. La turneul final au participat echipele calificate din faza grupelor, Someşul Oar, Terebeşti, Livada şi Vetiş.Clasament final: 1: Vetiş 2: Oar 3: Terebeşti 4: Livada Cel mai tehnic jucător: Nistor Julia – Terebeşti Golgheter: Szomlyu Attila – Oar Cel mai bun portar: Aron Denis – Terebeşti Echipele clasate pe locul 1 la etapele zonale au fost premiate cu câte un set de echipament si un set de mingi. Copiii au primit cupe şi diplome, iar echipele de pe primul loc echipamente şi instrumente sportive pentru a se pregăti pentru continuarea succesului. Ediţia a doua a Cupei Satelor se speră că se va putea organiza anul viitor. Dar se doreşte organizarea mai multor turnee zonale, respectiv implicarea mai multor echipe din județ. Organizatorii aduc mulţumiri susţinătorilor Consiliul Judeţean Satu Mare, fundaţi Bethlen Gábor Alapkezelo Zrt., Asociaţia Judeţeană de Fotbal Satu Mare, personalului medical asigurat de Edomer Szilagyi. Se aduc mulţumiri sponsorilor.