BREAKING NEWS

Punct salvat în ultimul minut

CSM Satu Mare rămâne neînvinsă de la instalarea lui Tibi Csik ca antrenor principal. Sătmărenii au terminat sâmbătă la egalitate, 1-1 acasă cu revelația sezonului, Someșul Dej.   Un punct, să recunoaștem, obținut cu multă șansă, golul egalării venind în minutul 90… Oaspeții au avut o primă repriză mai bună și au deschis scorul prin […]

CSM Satu Mare rămâne neînvinsă de la instalarea lui Tibi Csik ca antrenor principal. Sătmărenii au terminat sâmbătă la egalitate, 1-1 acasă cu revelația sezonului, Someșul Dej. Un punct, să recunoaștem, obținut cu multă șansă, golul egalării venind în minutul 90… Oaspeții au avut o primă repriză mai bună și au deschis scorul prin Mureșan în minutul 30. Apoi a urmat o goană ”surdă” după egalare din partea celor de la CSM… Iar reușita de UN PUNCT a venit în minutul 90 când Dobrai a fructificat o centrare peste întreaga apărare dejeană. E drept că în prelungiri la ultima fază dejenii puteau da lovitura doar că pe contraatac aceștia au ratat o ocazie imensă. Urmează un ultim meci din 2021, în deplasare pe terenul liderului Minaur Baia Mare. Băimărenii au făcut instrucție etapa aceasta, 7-1 cu Sportul Șimleu. Sătmăreanul Florin Chitaș a reușit o dublă pentru CAO Oradea în victoria 3-1 cu Progresul Șomcuuta Mare. CSM SATU MARE: Iulian Anca-Trip – Călin Vădan, Ciprin Brata, Nyéki Márk (Eduard Dobrai 68.), Antonio Pașca (Denis Baior 46.), Svarczkopf István (Flaviu Ionescu 68.), Filip Sztajics (Tudor Moldovan 46.), Zsiga Ervin, Raul Ziman (Denis Batin 80.), Luca Tincău, Cosmin Zamfir. Antrenor: Csik Tibor. Someșul Dej : Winnwy de Sousa Boison – Mihai Maxin, Marius Ionescu, Emanuel Negru, Darius Mureșan, Alexandru Creciunescu, Ionuț Dobrea, Valentin Cristea, Stephane Ferhaoui, David Ciurcui, Ștefan Visic. Antrenor : Dănuț Șomcherechi.