Victorie clară în primul test pentru trupa lui Csik! CSM Satu M

Primul amical pe sinteticul de la baza Dinamo-LPS a adus sâmbătă la prânz și primul succes în această iarnă pentru CSM Satu Mare. Trupa antrenată de Tibi Csik a câștigat clar, scor 6-0 în fața celor de la Unirea Tășnad. A fost un meci cu un ritm bun mai ales în prima repriză, cu un […]

Victorie clară în primul test pentru trupa lui Csik! CSM Satu Mare- Unirea Tășnad 6-0!

Primul amical pe sinteticul de la baza Dinamo-LPS a adus sâmbătă la prânz și primul succes în această iarnă pentru CSM Satu Mare. Trupa antrenată de Tibi Csik a câștigat clar, scor 6-0 în fața celor de la Unirea Tășnad.A fost un meci cu un ritm bun mai ales în prima repriză, cu un portar al Unirii, Boroș care a avut câteva intervenții spectaculoase care au limitat la doar …2-0 diferența în primale 45 de minute dintre cele două formații.Antrenorul CSM –ului, Tibi Csik  a împărțit lotul de jucători și a folosit formule de echipă diferite în cele două reprize.Tony Kanalos a reușit o dublă la revenirea la Satu Mare de la Gyor în vreme ce Răzvan Prodan, fiul regretatului Didi Prodan a jucat și el în premieră pentru CSM Satu Mare în partea secundă a meciului.”Un meci bun, util pentru începutul pregătirilor. Am avut posibilitatea de a i vedea la lucru pe băieți și după amicalul cu Victoria Carei vom definitive lotul” spune antrenorul Tibi Csik.CSM Satu Mare va juca miercuri de la ora 12 tot pe sinteticul de la baza Dinamo cu SCM Zalău iar sâmbătă tot la Satu Mare cu Victoria Carei.De partea cealaltă pentru Unirea Tășnad meciul de sâmbătă a venit după doar două antrenamente avute de elevii lui Marius Bălău în acest an.CSM SATU MARE  –Unirea Tășnad  6–0 (2–0)Au marcat  Zamfir, Pașca, Dobrai, Kanalos (2), Brata.CSM SM-prima repriză : Anca – Batin, Tincău, Vădan, Nyéki, Pașca, Bura, Schvarzkopf, Zamfir, Baior, Sălăjan. Antrenor : Csik Tibor.CSM SM repriza 2: Csorvasi (Osan) – Dobrai, Prodan, Mureșan, Brata, Vajda, Ziman, Barth, Zsiga, Kanalos, BoneaAbsențe: Jakab, Pinczés, Cădar, IonescuUnirea : Boros – Schellenperger, Holczberger, Marin, Săntăuan, Griszhaber, E. Surányi, Veres, Silaghi, A. Malinetescu, Bolba. Antrenor : Marius Bălău.Au mai jucat : Todorca, M. Malinetescu, Patița, V. Mariș, Martin.Au plecat de la echipă : Cătălin Mărneanu, Claudiu Silaghi (ambii la Victoria Carei ), Reymond Surányi (Olimpia 1921).