CSM Olimpia Satu Mare a anunțat primele măsuri interne după decizia Comisiei de Disciplină și Etică din cadrul Federația Română de Fotbal (FRF), care a sancționat patru jucători ai echipei sătmărene în urma unei anchete disciplinare desfășurate în acest sezon.În ședința de marți, conducerea clubului a decis suspendarea contractelor aflate în vigoare pentru trei dintre fotbaliștii vizați de anchetă: Cătălin Mihai Oanea, Alin Cătălin Văsălie și Alexandru Marius Hosu. Măsura va fi aplicată pentru o perioadă de două luni.Totodată, oficialii au precizat că Alexandru Sabău, al patrulea jucător sancționat de FRF în acest caz, nu mai face parte din lotul CSM Olimpia, după ce contractul său a încetat de comun acord la începutul acestui an.Mesajul transmis de CSM Olimpia Satu Mare:Conducerea Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare a luat act de decizia Comisiei de Disciplină și Etică din cadrul Federației Române de Fotbal referitoare la trei dintre jucătorii clubului nostru.În cadrul ședinței de marți, Comitetul Director al CSM Olimpia Satu Mare a decis suspendarea contractelor aflate în vigoare ale jucători..