CSM Satu Mare- Minaur Baia Mare 0-2. Final de drum în Cupa Româ

CSM Satu Mare a părăsit Cupa României din faza a doua a competiției. Trupa lui Ritli a fost depășită în  această după amiaza de Minaur Baia Mare, scor 0-2. Meciul a fost unul echilibrat în prima parte cu ocazii de ambele părți . Până la urmă plusul de valoare a rezervelor a făcut diferența iar […]

CSM Satu Mare- Minaur Baia Mare 0-2. Final de drum în Cupa României pentru trupa lui Ritli

CSM Satu Mare a părăsit Cupa României din faza a doua a competiției. Trupa lui Ritli a fost depășită în  această după amiaza de Minaur Baia Mare, scor 0-2.Meciul a fost unul echilibrat în prima parte cu ocazii de ambele părți . Până la urmă plusul de valoare a rezervelor a făcut diferența iar maramureșenii au punctat prin Balha min 75 și Petran minutul 90+2. Ambii jucători au fost introduși în partea secundă de antrenorul Minaurului, Ciprian Dăncuș. Intrat în partea a doua la Minaur, sătmăreanul Mircea Donca a avut câteva execuții apreciate. A pasat decisiv la faza primului gol și a trimis o torpilă de la 20 m puțin pe lângă poartă în minutul 80.CSM Satu Mare nu a putut folosi noile achiziții. Vasi Pop a fost declarat abia ieri liber de contract după despărțirea de Minaur Baia Mare iar Raul Ziman nu a primit încă actele de transfer de la FRF.În alte două jocuri din zonă, Progresul Șomcuta Mare- Gloria Bistrița 2-3 și Sportul Șimleu- SCM Zalău 0-1.CSM SATU MARE- Cadar- Nyieki, Ritli, Vădan, Ionescu- Moldovan, Schvarzkopf, Dobrai, Zsiga-Cadar, Barth. Rezerve: Oșan, Batin, Simon, Jakab, Băbuț, Pașca, MureșanMINAUR- Godea-Potcoavă, Oiță, Lazăr, Simon, Oșan, Chinde, Micaș, Văsălie, Matei, Stanciu. Rezerve: Baila, Lung, Petran, Bura, Duruș, Balha, Urs, Donca, Giurgiu.CSM Satu Mare va juca sâmbătă un amical acasă cu Luceafărul Oradea iar pe 21 august cu CSM Sighet.