BC CSU Sibiu joacă vineri în deplasare. Partida se va disputa fără spectatori

BC CSU Sibiu se întoarce cu o victorie de la Timișoara, scor 71-61 (17-19, 20-16, 15-19, 19-7). În următoarea etapă, vineri, 13 martie, galben-albaștrii au programată

BC CSU Sibiu se întoarce cu o victorie de la Timișoara, scor 71-61 (17-19, 20-16, 15-19, 19-7). În următoarea etapă, vineri, 13 martie, galben-albaștrii au programată o nouă deplasare, la Steaua București. Meciul de vineri se va juca fără spectatori.

Baschetbaliștii sibieni au avut un început de meci modest, iar primele 10 minute au fost destul de echilibrate între cele două echipe, spun oficialii echipei. Gazdele au încheiat primul sfert cu un avantaj minim, de o posesie. Meciul a continuat în același ritm până la pauză și abia în sfertul decisiv, echipa noastră a reușit să se desprindă. Ultimele 10 minute de joc au aparținut în totalitate jucătorilor sibieni care și-au asigurat victoria, până la finalul partidei.

„Am avut un meci greu la Timișoara, așa cum ne așteptam, cu o echipă foarte arțăgoasă, care ne-a pus destul de multe probleme timp de 35 de minute. Spre deosebire de meciul cu Oradea, am făcut o apărare mai bună, cu o atitudine mai bună și implicare mai bună a tuturor jucătorilor care au intrat în teren și asta ne-a și adus victoria. Diferența de atitudine s-a văzut în ce