„Dacă voi rămâne, în iarnă vor pleca foarte mulți”. FC Hermannstadt a primit 4 goluri de la FCSB

Echipa sibiană continuă seria eșecurilor în Liga 1. Sâmbătă seara FC Hermannstadt a primit 4 goluri de la bucureștenii de la FCSB fără a marca vreun gol. Antrenorul Eugen Neagoe a făcut declarații dure după meci, avertizând că „dacă nu ne trezim, ne despărțim”.

FCSB s-a impus cu 4:0 după o dublă al lui Florinel Coman. La pauză scorul a fost de 2:0 după ce sibienii au scăpat ambele mingi în propria poartă cu 5 minute până la final. Mai întâi Coman a deschis scorul în minutul 39 care a marcat cu un lob din apropiere, iar în..