Sheriff înregistrează un nou record în Divizia Națională

Sheriff nu se dezminte. Echipa tiraspoleană are maximum de puncte după 13 partide disputate. Niciodată o echipă din Moldova nu a câștigat 13 meciuri la rând.CHIȘINĂU, 17 oct – Sputnik. Sheriff a învins-o pentru a doua oară pe Milsami în acest sezon cu același scor de 1-0. De această dată, golul victoriei a fost marcat în minutul 49 de atacantul ghanez Richard Gadze . Din minutul 79, Milsami a jucat în zece oameni după eliminarea lui Omar Gaye. Sheriff are cu 10 puncte mai mult ca ocupanta locului secund, Petrocub, care duminică va juca la Chișinău cu Dacia-Buiucani. Milsami și Sfântul Gheorghe împart locurile 3 și 4, cu câte 27 de puncte. Sfântul Gheorghe a remizat pe teren propriu cu Dinamo-Auto, într-un meci în care antrenorul oaspeților, Igor Dobrovolski a răbufnit. El a fost eliminat după ce a intrat pe teren, reproșându-i arbitrului Igor Boșca că nu a dictat penalty la ultima fază a meciului. ”Cer Federației să-mi anuleze acest cartonaș roșu p..